La 18 Mostra Internacional de Teatro Universitario de Ourense se celebra del 12 al 27 de abril y contará con 17 grupos universitarios y doce profesionales.
Un año más la primavera y el teatro llegan a Ourense de la mano de la MITEU que año tras año supera los problemas económicos de preparación de cada edición gracias al cariño de todos los que participan en su programación.
Este año junto con el teatro se han programado tres conciertos de música, una actuación del mago Moroko, la proyección de un documental, una exposición sobre la cooperación en Tunisia y un curso sobre artes performativas de Oriente .
Además este año se rendirá un particular homenaje al dramaturgo Roberto Vidal Bolaño, a quien se dedica este año el Días das Letras Galegas.
La Mostra aportará luz y color a los distintos espacios de Ourense en los cuales tendrán lugar varias representaciones colándose en sus espacios culturales como el Auditorio, el Teatro Principal, el café Auriense, Vento do Sul o el campus universitario
PROGRAMA:
venres 12
19’00 NA RÚA PASEO E XARDÍNS P. FEIXOO
GRUPO: ROSAURA, AULA DE TEATRO UNIVERSITARIA
DE OURENSE (GALICIA)
ESPECTÁCULO: Entre lusco e fusco
20’30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: ACONTRABUTACA (GALICIA)
ESPECTÁCULO: O asasino é o Mordomo
23’00 NO AUDITORIO
GRUPO: OS IRMÁNS LUMIEIRA (GALICIA)
ESPECTÁCULO: O fantabuloso cine ambulante
dos Irmáns Lumieira
sábado 13
13’00 NO VENTO DO SUL
CHARLA: As outras realidades de Tunisia (TUNISIA)
20’30 NO AUDITORIO
GRUPO: COMPAÑÍA ALBA SARRAUTE (CATALUÑA)
ESPECTÁCULO: Soy la otra (La Diva)
23’00 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: CORDELIA, AULA UNIVERSITARIA DE TEATRO
DE OURENSE (GALICIA)
ESPECTÁCULO: Vidal Bolaño 2013
01’00 NO CAFÉ AURIENSE
GRUPO: BEST LIFE (UNDERYOURSEAT) (GALICIA)
CONCERTO: Best Life Best Live
domingo 14
12’00 NO AUDITORIO
GRUPO: GEPPETTO, AULA UNIVERSITARIA DE TEATRO INFANTIL DE OURENSE (GALICIA)
ESPECTÁCULO: Pés de cristal
[
19’00 NA RÚA DO PASEO
GRUPO: FANNI RAGHMAN ANNI – MON ART MALGRÉ MOI (TUNISIA)
ESPECTÁCULO: Jhanna
21’00 NO AUDITORIO
GRUPO: TEATRO DA UNIVERSIDADE TÉCNICA DE LISBOA [TUT] (PORTUGAL)
ESPECTÁCULO: Antígonas
luns 15
19’00 NA RÚA DO PASEO
GRUPO: TEATRO DA UNIVERSIDADE TÉCNICA DE LISBOA [TUT] (PORTUGAL)
ESPECTÁCULO: Happening: Unha visión de Lisboa en Galicia «Sobre as antígonas e a liberdade».
O FATAL na MITEU
20’30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: TEATRO DE NINGURES (GALICIA)
ESPECTÁCULO: Pegadas
martes 16
20’30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: GRETUA DE AVEIRO (PORTUGAL)
ESPECTÁCULO: Or not 2 B
mércores 17
19’00 NO CAMPUS (SALÓN EMILIA PARDO BAZÁN – MULTIUSOS)
GRUPO: PINCHACARNEIRO TEATRO DA USC (GALICIA)
ESPECTÁCULO: Proxecto 45
20’30 NO AUDITORIO
GRUPO: FERVOR DE BUENOS AIRES (ARXENTINA)
ESPECTÁCULO: Gemma Suns
xoves 18
20’30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: AULA UNIVERSITARIA DE SANTIAGO (GALICIA)
ESPECTÁCULO: Agamenón. Volvín do supermercado e deille unha malleira a meu fillo
23’00 NO AUDITORIO
GRUPO: AULA UNIVERSITARIA DE PAMPLONA (NAVARRA)
ESPECTÁCULO: Risas y destrucción
venres 19
20’30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: GRUPPO LIMPIDO – BANDA KURENAI (ITALIA)
ESPECTÁCULO: My name
23’00 NO AUDITORIO
GRUPO: EDUARDO OKAMOTO (BRASIL)
ESPECTÁCULO: Agora e na hora de nossa hora
sábado 20
20’30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: TEUC DE COIMBRA (PORTUGAL)
ESPECTÁCULO: Projecto H
23’00 NO AUDITORIO
GRUPO: DANZA UNIVERSITARIA (GALICIA)
ESPECTÁCULO: 3ª Xornada de Danza Interuniversitaria
01’00 NO CAFÉ AURIENSE
GRUPO: MOROCO [MAGO CÓMICO] (GALICIA)
ESPECTÁCULO: Eu creo na maxia
domingo 21
20’30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: G. T. LA CHARANGA DA UNIVERSIDADE COMPLUTENSE (MADRID)
ESPECTÁCULO: Medea
luns 22
20’30 NO AUDITORIO
GRUPO: CHOKILLA (ECUADOR)
ESPECTÁCULO: La plegaria de la selva y otros cuentos
martes 23
20’30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: AULA UNIVERSITARIA DE VIGO (GALICIA)
ESPECTÁCULO: Propietarios
mércores 24
20’30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: AULA UNIVERSITARIA DA CORUÑA (GALICIA)
ESPECTÁCULO: A burla do galo
23’00 NO AUDITORIO
GRUPO: YLLANA (MADRID)
ESPECTÁCULO: Star trip
xoves 25
19’00 NO CAMPUS (SALÓN EMILIA PARDO BAZÁN – MULTIUSOS)
GRUPO: MÉDICOS SEN FRONTEIRAS [MSF]
DOCUMENTAL: Positive generation
20’00 NA RÚA PASEO – RÚAS DOS VIÑOS
GRUPO: AULA UNIVERSITARIA DE LUGO (GALICIA)
ESPECTÁCULO: Intervención nas rúas
20’30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: TEATRO DE ADRO (GALICIA)
ESPECTÁCULO: As mil vidas de Matías Houseman
23’00 NO AUDITORIO
GRUPO: AULA UNIVERSITARIA DE LUGO (GALICIA)
ESPECTÁCULO: Animaliños
venres 26
19’00 NO CAMPUS (ANTIGA CAPELA)
GRUPO: AULA UNIVERSITARIA DE BURGOS (CASTELA-LEÓN)
ESPECTÁCULO: UTA. Unidad de trastornos alimentarios
20’30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: BUDIÑO (GALICIA)
CONCERTO: Presentación do seu novo disco «Sotaque»
23’00 NO AUDITORIO
GRUPO: TEATR’UBI /ASTA DE COVILHÂ (PORTUGAL)
ESPECTÁCULO: Parecia que dançávamos.
Tu Vestido de príncipe e eu nua
sábado 27
20’00 NO TEATRO PRINCIPAL
CLAUSURA XVIII MITEU
Premios «Carlos Couceiro e Begoña Muñoz»
e «Suso Díaz»
20’30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: MARICASTAÑA, AULA UNIVERSITARIA DE TEATRO
DE OURENSE (GALICIA)
ESPECTÁCULO: Suicidio colectivo con encanto
23’00 NO AUDITORIO
GRUPO: JANGO EDWARDS (EEUU)
ESPECTÁCULO: Classics dúo
01’00 NO CAFÉ AURIENSE
GRUPO: MÉNAGE À TROIS (GALICIA/MARROCOS)
CONCERTO: Cicloxénese explosiva
INFORMACIÓN:
ENTRADAS Á VENTA PARA TODOS OS DÍAS DESDE O 1º DÍA EN CADA UN DOS ESPAZOS PARA OS ESPECTÁCULOS QUE SE REALIZAN NESE ESPAZO.
NO TEATRO PRINCIPAL (de 11’00 h. a 13’30 h. e 1 hora antes das funcións)
NO AUDITORIO (2 horas antes das funcións)
NO CAMPUS (1 hora antes das funcións)
TARIFA LIBRE PARA AS ANIMACIÓNS DE RÚA
Web oficial : MITEU
Turismo Galicia